Horizon Europe

Twinning for Promoting Excellence, Ability and Knowledge to develop novel approaches for targeting inflammatory and degenerative age-related joint diseases (TWINFLAG)

TWINFLAG yra pažangus mokslinių tyrimų konsorciumas, susidedantis iš aukščiausios klasės institucijų tarpląstelinių pūslelių (EV), tėkmės citometrijos ir biobankavimo srityje.

Pagrindinis TWINFLAG tikslas – gerinti IMC pajėgumus Lietuvoje, kelti kompetenciją atliekant transliacinius artrito gydymo ir ekstraląstelinių pūslelių (EV) biomarkerių kūrimo, inovacijų ir tyrimų valdymo kompetencijas.

Šiuo tikslu konsorciumas subūrė pirmaujančias biomedicinos mokslų srities akademines institucijas iš Airijos (UCD) ir Ispanijos (INIBIC), kurios sieks padidinti IMC tyrimų profilį. Konsorciumo partneriai pasidalins savo žiniomis organizuojamų mokyklų, trumpalaikių vizitų ir seminarų metu, įgyvendins nedidelės apimties tyrimą personalizuotam terapiniam metodui, orientuotam į pagrindinius IMC tyrimų interesus – degeneracinį ir uždegiminį artritą. Šiuo metu turimi tiek reumatoidinio artrito, tiek osteoartrito ligų moderavimo įrankiai nėra pakankami, o tai labai susiję su specifiniais ir jautriais šių ligų biomarkeriais. Tiksliai atrinkti biomarkeriai yra ypatingai svarbūs siekiant padidinti naujų vaistų kūrimo sėkmės rodiklius . Partnerystė, kuri suteikia prieigą prie audinių bankų, duomenų, ląstelių linijų, biologinių žymenų, pacientų ir finansavimo yra būtina, kuriant naujas terapijos priemones. Šio projekto rezultatai prisidės prie IMC tarptautinio patrauklumo didinimo, talentų pritraukimo, vietinių ir Europos resursų pritraukimo strateginėms investicijoms bei paspartins tinklaveikos bei verslumo veiklas.
Atnaujinimo data: 2023-06-23, 15:32:36