EuroNanoMed3

Targeting OsteoArthritis with Senolytic and anti-Inflammatory peptide-loaded nanopharmaceuticals (OASIs)

Osteoartritas (OA) yra labiausiai paplitusi artrito forma ir pagrindinė skausmo bei negalios priežastis visame pasaulyje. Dabartinis gydymas apsiriboja simptomų palengvinimu. Būtina skubiai sukurti naujoviškas gydymo strategijas, kuriomis būtų siekiama atkurti sąnarių funkciją, kas būtų naudinga milijonams žmonių visame pasaulyje. Pagrindiniai apribojimai yra susiję su skirtingų klinikinių fenotipų patogeninių mechanizmų sudėtingumu ir dar labiau su nepatenkintu veiksmingų vaistų pristatymo strategijų poreikiu. OA gydymas gali būti pasiektas individualizuojant priežiūrą ir kuriant tikslinę terapiją, kurią galima sėkmingai pristatyti naudojant nanotechnologijas.

Siekiame sukurti naujoviškus nanofarmacinius preparatus, pagrįstus peptidų, nukreipiančių prieš senėjimą ir uždegimą, susiejimą su nanoemulsijomis, kurias galima saugiai švirkšti į sąnarį, ir užtikrinti ilgalaikį simptomų bei struktūros modifikavimą, kad būtų pagerintas OA gydymas.

Interferuojantys peptidai, nukreipti į senstančias ląsteles, gali moduliuoti audinių regeneraciją ir reakciją į sužalojimą. Biologinių nuodų priešuždegiminiai peptidai mažina uždegimą ir skausmą. Šiuo projektu numatyta kurti naujas kombinacines tikslines terapijas, įkeliant šiuos peptidus į biologiškai suderinamas ir biologiškai skaidomas, saugias pagal dizainą ir universalias lipidų nanoemulsijas. Perspektyviausi deriniai bus vertinami in vitro, ex vivo ir in vivo modeliuose.

Kritinių formulės parametrų optimizavimas, branduolinio vaizdo stebėjimas ir farmakokinetiniai tyrimai leis pasirinkti nanofarmacinę kompoziciją ikiklinikiniam vertinimui.

Projekto rezultatai padės sudarys prielaidas, kad atlikti tyrimai būtų sėkmingai pritaikyti klinikai. Dėmesys svarbiems gamybos procesams, naudojimui, sklaidai ir valdymo veiklai užtikrins nanofarmacinių medžiagų kandidatų pritaikymą gydymui.
Atnaujinimo data: 2023-06-23, 15:33:46