dr. Viktorija Aleksiuk sėkmingai apsigynė disertaciją

2023 09 29

Šiandien Inovatyvios medicinos centro doktorantė Viktorija Aleksiuk sėkmingai apgynė daktaro disertaciją „Naujų metodų kūrimas ir taikymas sąnarių kremzlėms, atsiradusioms dėl menisko pažeidimo“.

 

Viktorijos Aleksiuk baigiamojo darbo tikslas – nustatyti kremzlės atsparumą ir ląstelinio užpildo persitvarkymą, atsirandantį dėl mechaninio streso sukelto menisko pažeidimo. Siekiant išspręsti šį klausimą, buvo sukurtas trimatis matematinis kelio sąnario modelis, skirtas kremzlės mechaninėms savybėms įvertinti, remiantis menisko mikrostruktūriniais ir makrostruktūriniais pokyčiais. Taip pat buvo tiriamas vietinis ir sisteminis antihipertenzinio vaisto nifedipino poveikis naudojant pelių osteoartrito modelį. Osteoartrito pažeistos kremzlės biomarkerių ir mikrostruktūros pokyčiai buvo įvertinti naudojant kvantinį tašką ir antrosios kartos harmoninę mikroskopiją.

 

Nuoširdžiai sveikiname dr. Viktorija Aleksiuk ir jos doktorantūros vadovę - dr. Eiva Bernotiene ir linkime jai visokeriopos sėkmės tolimesnėje karjeroje!

Atnaujinimo data: 2023-10-03 09:31:11