Regeneracinės medicinos skyrius

Eiva Bernotienė

Skyriaus vedėja
(8 5) 2626049

Regeneracinės medicinos skyriuje išskirtos ir charakterizuotos kamieninės ląstelės (dažniausiai žmogaus mezenchiminės KL), taip pat buvo optimizuotos jų analizei reikalingos auginimo sąlygos ir technologijos. Regeneracinės medicinos skyriuje naudojamos MKL iš įvairių žmogaus audinių – kaulų čiulpų bei kitų alternatyvių šaltinių: virkštelės kraujo, placentos, riebalinio audinio, kremzlės, sinovinio skysčio ir sinovijos audinių. Pagrindinės skyriuje vykdomų projektų temos yra susijusios su degeneracinėmis ir uždegiminėmis ligomis bei galimybėmis regeneruoti pažeistus audinius.

Tiriamos įvairios kamieninių ląstelių charakteristikos, norint suprasti jų savybes, saugumą ir veikimo mechanizmus ir įvertinti potencialą jas panaudoti klinikiniams tyrimams. Regeneracinės medicinos skyriuje atliekami tyrimai :

 

  • kamieninių ląstelių panaudojimas kremzlės reparacijai;
  • MKL kultūros 3D biokarkasuose;
  • chondroprogenitorių paieška žmogaus kremzlėje;
  • reumatoidiniu artritu sergančių pacientų agresyvių sinovijos ląstelių žymenų paieška;
  • vykdomi eksperimentai, norint įvertinti fotodinaminės terapijos poveikį sinovijos ląstelėms, jas panaudojant kaip modelį pacientams, sergantiems reumatoidiniu artritu;
  • kamieninių ląstelių panaudojimas širdies ligų gydymui;
  • MKL panaudojimas plaučių reparacijai gydant plaučių ligas.

Regeneracinės medicinos skyrius 2010 – 2014 metais vykdo FP7 projekto ADIPOA dalį, vertinamos riebalinio audinio kamieninių ląstelių panaudojimo osteoartrito gydymui galimybių. Skyriuje esanti kamieninių ląstelių laboratorija yra puikiai aprūpinta įranga, skirta dirbti su ląstelių kultūromis. Joje yra O2/CO2 inkubatorius, tėkmės citometras/rūšiuoklis FACS Aria, magnetinis ląstelių separatorius MACS, taip pat fluorescentiniai mikroskopai (tiesioginis ir invertuotas), elektroninis mikroskopas. Laboratorijoje yra įdiegta įranga atlikti PGR, RL-PGR, taip pat yra elektroporacijos sistema, ypač žemos temperatūros šaldiklis (-150oC), ELISA skaitytuvo sistema, įranga, reikalinga histologiniams tyrimams, kriostatas ir kt.

Vykdomos mokslinio darbo temos

1. Epigenetinių modifikatorių poveikio reumatoidinio artrito sinovijos fibroblastams (RASF) tyrimai. Temos vadovas: dr.E.Bagdonas. Temos vykdytojai: J. Denkovskij. Temos trukmė: 2015-2017 m.

2. Kamieninių ir aukštesnės diferenciacijos ląstelių funkcinių ypatybių tyrimai. Temos vadovas: dr. E.Bernotienė. Temos vykdytojai: dr.E.Bagdonas, J. Denkovskij, dr.A.Ungurytė, prof. Z. Mackevič. Temos trukmė: 2015-2017 m.

3. Regeneracinių organizmo galimybių ir mechanizmų tyrimai ir jais pagrįstų gydymo technologijų kūrimas. Temos vadovas: dr.D.Bironaitė. Temos vykdytojai: dr.D.Bironaitė. Temos trukmė: 2015 m.

4. Plaučių alveolinio audinio regeneracijos mechanizmų tyrimai. Temos vadovas: dr.R.Aldonytė. Temos vykdytojai: J.Raudoniūtė, dr.A.Ungurytė, dr. S.Abaravičienė. Temos trukmė: 2014-2017 m.

Kontaktai

Darbuotojų elektroninio pašto adresai sudaromi pagal šią schemą nenaudojant lietuviškų raidžių:
vardas.pavarde@imcentras.lt
Jei darbuotojas turi du vardus, sudarant el.pašto adresą pasirenkamas pirmas vardas.

Zygmunt Mackevič

Vyriausiasis mokslo darbuotojas

Edvardas Bagdonas

Mokslo darbuotojas

Daiva Bironaitė

Vyresnioji mokslo darbuotoja

Aušra Ungurytė

Mokslo darbuotoja

Dr.Prof. Ali Mobasheri

Vyriausiasis mokslo darbuotojas ir projekto vadovas

Ieva Bružauskaitė

Mokslo darbuotoja
dr. Eiva Bernotienė skyriaus vedėja, vyresnioji mokslo darbuotoja
prof. habil. dr. Zygmunt Mackevič vyriausiasis mokslo darbuotojas
dr. Rūta Aldonytė vyresnioji mokslo darbuotoja
dr. Edvardas Bagdonas mokslo darbuotojas
dr. Daiva Bironaitė vyresnioji mokslo darbuotoja
dr. Sandra Meidutė-Abaravičienė mokslo darbuotoja
dr. Aušra Ungurytė mokslo darbuotoja
dr. Ieva Bružauskaitė mokslo darbuotoja
Jovilė Raudoniūtė jaunesnioji mokslo darbuotoja, doktorantė
Jaroslav Denkovskij jaunesnysis mokslo darbuotojas
Jolanta Bukauskaitė doktorantė
Ilona Uzielienė doktorantė
Rokas Mikšiūnas doktorantas