
08 Geg
Institute pradedama vystyti technologijų perdavimo veikla
Inovatyvios medicinos centro laboratorijose dirba 100 kvalifikuotų tyrėjų (iš jų per 60 su mokslų daktaro laipsniu) ląstelių biologijos, kamieninių ląstelių, molekulinės biologijos, imunologijos, biofarmacijos, pažangių medicinos technologijų srityse. Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose dirba per 5700 darbuotojų, iš kurių daugiau nei 1200 yra gydytojai (per 370 profesorių ir mokslo daktarų).
Aktuali problema yra ta, kad visas šis milžiniškas IMC ir VULSK darbuotojų intelektinis kapitalas neišnaudojamas dėl to, kad tyrėjai neturi inovacijų komercinimo kompetencijų. Visa turima MTEP infrastruktūra nėra pilnai išnaudojama inovacijų ir technologijų perdavimui verslo sektoriui. Problemos esmė yra inovacijų vadybos darbuotojų trūkumas, menkos mokslinių tyrimų komercinimo kompetencijos bei atitinkamų darbo priemonių – prieigos prie tikslinių rinkų duomenų bazių, analitinių instrumentų, inovacijų vadybos praktikos (procedūrų ir tvarkų, organizacijų vidinio požiūrio) trūkumas.
Problemą siekiama spręsti stiprinant technologijų perdavimo centrus IMC ir VULSK:
- – įdarbinant inovacijų ir technologijų perdavimo specialistus;
- – sukuriant inovacijų valdymui reikiamą praktiką organizacijose – algoritmus, procedūras ir įdiegiant gerąją inovacijų vadybos praktiką, plėtojant intelektinės nuosavybės valdymo praktiką;
- – įgalinant vadybininkus kelti kompetencijas užsienio technologijų perdavimo centruose bei dalyvauti technologijų perdavimo renginiuose ir tinkluose;
- – sukuriant darbo įrankius – gyvybės mokslų sektoriaus rinkų duomenų bazes.
Projekto „Inovacijų ir technologijų perdavimo centrų plėtra Santaros slėnyje“ nauda:
- – maksimaliai įveiklinta turima Santaros slėnio gyvybės mokslų technologijų perdavimo infrastruktūra;
- – išaugę ryšiai tarp mokslo ir verslo sektorių bei išaugę technologijų perdavimo finansiniai rezultatai;
- – tyrėjams sudaryta galimybė komerciškai realizuoti savo know-how ir iš to gauti papildomų pajamų;
- – technologijų perdavimo finansiniai rezultatai leis valstybinio ir viešojo sektoriaus (IMC ir VULSK) organizacijoms pačioms finansuoti savo technologijų perdavimo veiklą ir plėtrą be valstybės dotacijų.
Projektas vykdomas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ 01.2.2-CPVA-K-703 priemonę „Kompetencijos centrų ir inovacijų ir technologijų perdavimo centrų veiklos skatinimas“.
Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.