Inovatyvios medicinos centro tyrėjai kėlė kompetencijas tarptautinėse konferencijose
Inovatyvios medicinos centro tyrėjai Ramūnas Janavičius ir Ilona Uzielienė kovo-gegužės mėnesiais dalyvavo tarptautinėse konferencijose, kuriose pristatė vykdomų tyrimų naujausius rezultatus.
Ramūnas Janavičiaus įgyvendino projektą „Dalyvavimas tarptautinėje mokslinėje paveldimų virškinamojo trakto navikų konferencijoje“ ir dalyvavo Tarptautinės Paveldimų Gastrointestinalinių Navikų Draugijos (InSiGHT) organizuojamoje konferencijoje Naujoje Zelandijoje 2019 m. kovo mėnesį. Konferencijoje buvo pristatomi originalūs moksliniai rezultatai paveldimų virškinamojo trakto navikų srityje (stendinis pranešimas). Dalyvavimas šioje konferencijoje buvo svarbus ne tik pagrindinio tyrėjo Ramūno Janavičiaus ir Inovatyvios medicinos centro mokslinės tarptautinės kompetencijos didinimui paveldimo vėžio srityje, bet ir Lietuvos tarptautiniam konkurencingumo ir inovacijų potencialo didinimui, taip pat turės teigiamą įtaką paveldimo vėžio ankstyvai diagnostikai, prevencijai, sveikatai ir socialinei gerovei.
Ilona Uzielienė projekto Doktorantės kvalifikacijos kėlimas vykstant į tarptautinę aukšto lygio konferenciją „Pasaulinis osteoartrito kongresas – OARSI” metu dalyvavo OARSI „World Congress of Osteoarthritis“ kongrese, kuris vyko 2019 m. gegužės 2-5 dienomis, Kanadoje, Toronte.
Ši konferencija yra didžiausia osteoartrito srityje, todėl Inovatyvios medicinos centro tyrimų rezultatai bus kryptingai paviešinti tarp garsiausių osteoartritą tiriančių specialistų, kurių patirtis ir įgūdžiai būtų naudingi tolimesniems osteoartrito tyrimams vystyti. Šios konferencijos metu viso pasaulio mokslininkai suvažiuoja ne tik pasidalinti savo tyrimų rezultatais, bet ir užmegzti naujų ryšių tolimesniems, naujesniems tyrimams paskatinti. OARSI siūlo puikias sąlygas jaunesniems mokslininkams ugdyti, kadangi konferencijoje bus atskira sesija pavadinimu „Susipažinkite su profesoriais“, skirta jaunesniųjų narių idėjoms bei ambicijoms aptarti su patyrusiais šios srities specialistais bei kitų mokslo sričių pasaulio lyderiais.
Abu projektai vykdomai pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.3.3-LMT-K-712 priemonės „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“ veiklos „Mokslininkų, tyrėjų gebėjimų plėtra ir bendradarbiavimo vystymas vykdant mokslinių idėjų mainus, mokslines išvykas iš Lietuvos ir į Lietuvą“ poveiklę 10.3 „Kompetencijos kėlimas mokslo renginiuose užsienyje“.
Projektai finansuojami Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.